KATARZYNA MICIUŁA 

Od kilkunastu lat prowadzę działalność coachingowo-szkoleniową. Mam także wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu personelem w dużej firmie francuskiej oraz w koordynacji kilkudziesięcioosobowymi organizacjami.

Moją specjalizacją jest coaching antystresowy i komunikacja. Z racji wieloletniego doświadczenia w zarządzaniu, prowadzę także sesje coachingu menedżerskiego oraz wspieram pracowników na różnych stanowiskach w doskonaleniu umiejętności komunikacyjnych, organizacyjnych, zarządzania czasem oraz przede wszystkim rozwiązywania konfliktów, zarządzania emocjami i redukcją stresu. Pracuję również z przedsiębiorcami, CEO, najwyższą kadrą zarządzającą. W ich przypadku częstym tematem współpracy jest potrzeba balansu oraz spojrzenia z szerszej i zarazem głębszej perspektywy.

Podstawą mojej pracy jest ZDROWA EMPATIA i z wielką przyjemnością uczę zdrowej empatii dla samego siebie i dla innych ludzi.

Gdy uczymy się akceptowania i zdrowego wyrażania swoich prawdziwych emocji i potrzeb, łatwiej nam z większym zrozumieniem spojrzeć na innych ludzi. Nie służy nam ani przejmowanie na siebie cudzych emocji i zaniedbywanie własnych potrzeb, ani lekceważenie potrzeb i uczuć innych. Moim zdaniem empatia świadczy o naszym człowieczeństwie i warto ją pielęgnować, pamiętając jednocześnie o tzw. empatii do samego siebie.

Dzięki ponad 12-letniemu doświadczeniu w prowadzeniu sesji coachingowych oraz szkoleń indywidualnych i grupowych, ukształtował się mój własny, autorski sposób pracy. Częściowo czerpię z metod proponowanych przez takie osoby jak Milton Erickson, Carl Gustav Jung, Marshall Rosenberg. W większości jednak bazuję na własnym wglądzie i praktyce, dlatego metody pracy zawsze dostosowuję indywidualnie.

Trudno moje podejście zaklasyfikować i zaszufladkować do jednej rubryki. Jest spersonalizowane, “szyte na miarę”, dopasowane do bieżących potrzeb. Ludzie, z którymi pracuję, cenią u mnie autentyczność, empatię, wyczucie i wewnętrzny spokój.

Każda relacja z drugim człowiekiem powiększa moje doświadczenie, a praktyka i doświadczenie to zasób bezcenny. Sporą część wiedzy uzyskałam także w szkołach, na szkoleniach i kursach. Wymienię poniżej kilka z nich:
– Szkoła Coachów „The Art & Science of Coaching” prowadzona przez kanadyjską szkołę Erickson College International (akredytowaną przez ICF International Coaching Federation, uzyskany certyfikat coacha ACSTH),
– zawodowy kurs Doradca personalny – Praktyk NLP Coaching, uzyskany w Polskim Instytucie Neurotransgresji (zaświadczenie MEN),
-studia podyplomowe Nowoczesne zarządzanie zasobami ludzkimi w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie,
– kurs MBSR (Mind­ful­ness Ba­sed Stress Re­duc­tion),
– kurs Silva UltraMind ESP System (Polski Instytut Neurotransgresji),
– kurs hipnozy (zaświadczenie MEN nr 294, Cech Naturopatów i Hipnotyzerów oraz PCUKD “Radius”),
– zawodowe uprawnienia terapeutyczne m.in. z zakresu zarządzania energią,
– regularnie dokształcam się z zakresu neuronauki, psychologii, psychosomatyki, psychoanalizy, analizy snów, regulacji emocji oraz w zakresie ogólnie pojętego rozwoju osobistego i zawodowego.

Szkolenia i sesje coachingowe prowadziłam m.in. dla:
– Inspire Consulting Sp. z o.o. w Olsztynie
– Care Solitions s.c.
– Ikea Industry w Lubawie
– ABB Sp. z o.o. w Przasnyszu
– KRUS Oddzał Olsztyn
– Ergo Hestia (Warmińsko-Mazurskie)
– Amplifon Poland Sp. z o.o.
– Pakrom sp.j. w Giżycku
– Festiwal Biznesu Boss
– Olsztyńska Grupa Wspierania Biznesu
– AIP Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Olsztynie
– Szkoła Podstawowa w Dywitach (szkolenie dla nauczycieli)
– Wykłady dla uczniów I, III, V I IX Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Akademickiego i Gimnazjum nr 12 w Olsztynie
– Wykłady dla studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (Koło Naukowe Creative)
– Olsztyński Telefon Zaufania
– Festiwal Babafest
– Festiwal Rozwoju Człowieka
– Abracosun w Olsztynie
– Body Perfect w Olsztynie
– Studium Rozwoju Osobistego
– Stowarzyszenie J-ELITA
– Koło Chorych na Hashimoto
– Centrum Rehabilitacji Holistycznej
– Poradnia Dietetyczna Dietic
– oraz liczne szkolenia otwarte i setki sesji coachingowych dla osób prywatnych.

Moją pasją jest świadome życie. Wielowymiarowość życia. Warto je zgłębiać i warto poszerzać świadomość. I pamiętać, że nasze samopoczucie w dużej mierze zależy od tego, na co kierujemy naszą uwagę: co oglądamy, czego/kogo słuchamy i co słyszymy, co odczuwamy i jakie nadajemy temu znaczenie. Na wiele czynników zewnętrznych nie możemy bezpośrednio wpłynąć, ale mamy wpływ na to, jak na nie zareagujemy i jakie nadamy im znaczenie. Jednocześnie warto pamiętać, że wiele aspektów naszego życia w rzeczywistości kreujemy sami, nawet jeśli dzieje się to w sposób nieuświadomiony.

Jeśli rezonuje z Tobą to, co tutaj czytasz i czujesz wewnętrzną potrzebę, aby lepiej poznać siebie i żyć w sposób bardziej świadomy, zapraszam do kontaktu.

Zapraszam także na moją ogólną stronę internetową www.katarzynamiciula.pl