O MNIE

KATARZYNA MICIUŁA 

Pracuję z ludźmi od ponad 20 lat, w tym od ponad 10 lat jestem aktywna w zawodzie coacha. Pasjonują mnie także naturoterapie, od 2011 roku posiadam również uprawnienia z tego zakresu.

Moją specjalizacją jest coaching antystresowy, wsparcie w przywracaniu równowagi emocjonalnej. Z racji wieloletniego doświadczenia w zarządzaniu HR prowadzę także sesje coachingu menedżerskiego oraz wspieram przedsiębiorców i pracowników na różnych stanowiskach w doskonaleniu umiejętności komunikacyjnych, organizacyjnych, zarządzania czasem oraz przede wszystkim zarządzania emocjami i redukcją stresu.

Moją intencją jest, aby człowiek nie musiał uginać się pod ciężarem stresu, ale potrafił w zdrowy sposób zarządzać własnymi emocjami. Ucząc się akceptowania i zdrowego wyrażania swoich prawdziwych emocji i potrzeb, możemy osiągnąć równowagę emocjonalną, akceptację samego sobie oraz docenienie życia.

Dzięki ponad 10-letniemu doświadczeniu w prowadzeniu sesji coachingowych oraz szkoleń indywidualnych i grupowych, ukształtował się mój własny, autorski sposób pracy. Częściowo czerpię z metod proponowanych przez takie osoby jak David Hawkins, Milton Erickson, Jose Silva, Bruce Lipton, Louise Hay. Jednak w większości bazuję na własnym wglądzie, dlatego metody pracy zawsze dostosowuję indywidualnie. Uważam, że tylko HOLISTYCZNE podejście do człowieka jako całości daje wymierne efekty.

Trudno moje podejście zaklasyfikować i zaszufladkować do jednej rubryki. Niektórzy mówią, że to coaching intuicyjny, ponieważ bazuje na empatii, intuicji, wyczuwaniu tego, co w danej chwili najbardziej odpowiednie. Jeśli jest taka potrzeba, wychodzę poza ramy coachingu i pracuję bardziej terapeutycznie, w ramach naturoterapii. Ludzie, z którymi pracuję, cenią u mnie empatię, wyczucie, wewnętrzny spokój i pozytywne nastawienie do życia.

Każda relacja z drugim człowiekiem powiększa moje doświadczenie, a praktyka i doświadczenie to zasób bezcenny. Sporą część wiedzy uzyskałam także w szkołach, na szkoleniach i kursach. Wymienię poniżej kilka z nich: Szkoła Coachów „The Art & Science of Coaching” w kanadyjskiej szkole Erickson College International (akredytowaną przez ICF International Coaching Federation), zawodowy kurs Doradca personalny – Praktyk NLP Coaching w Polskim Instytucie Neurotransgresji (zaświadczenie MEN), Nowoczesne zarządzanie zasobami ludzkimi w WSEI w Lublinie (studia podyplomowe). Mam zawodowe uprawnienia terapeutyczne z wybranych komplementarnych terapii, m.in. z zakresu zarządzania energią, z zakresu hipnozy (zaświadczenie MEN nr 294, Cech Naturopatów i Hipnotyzerów oraz PCUKD “Radius”), z zakresu Silva UltraMind ESP System (Polski Instytut Neurotransgresji), kurs przygotowanie medyczne (zaświadczenie MEN, PCUKD “Radius”) i inne. Regularnie uczestniczę w wykładach i warsztatach organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Cech Naturoterapeutów.

Od 2013 roku należę do Warmińsko-Mazurskiego Cechu Naturoterapeutów, gdzie przez 4 lata miałam zaszczyt pełnić funkcję wiceprezesa zarządu. Jestem także członkiem Zespołu ds. Ochrony Zdrowia przy Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego.

MOJĄ PASJĄ jest życie. Wielowymiarowość życia. Nie jesteśmy tylko ciałem. Jeśli człowiek zapomina o wyższych uczuciach oraz o swoich wyższych potrzebach umysłowych i duchowych, podświadomie w głębi czuje, że nie doświadcza pełni życia. Nasze samopoczucie w dużej mierze zależy od tego, na co kierujemy naszą uwagę: co oglądamy, czego/kogo słuchamy i co słyszymy, co odczuwamy i jakie nadajemy temu znaczenie. Na wiele czynników zewnętrznych nie możemy bezpośrednio wpłynąć, ale mamy wpływ na to, jak na nie zareagujemy, jakie nadamy im znaczenie. Jednocześnie pamiętajmy, że wiele aspektów naszego życia w rzeczywistości kreujemy sami, nawet jeśli dzieje się to w sposób nieuświadomiony. Dlatego warto skierować uwagę, światło świadomości właśnie tam i zacząć działać w sposób świadomy.

Zapraszam także na moją ogólną stronę internetową www.katarzynamiciula.pl