O MNIE

KATARZYNA MICIUŁA 

Jestem aktywna zawodowo od ponad 20 lat, w tym od ponad 12 lat działam w zawodzie coacha. Od 2011 roku posiadam również uprawnienia z zakresu naturoterapii.

Moją specjalizacją jest coaching antystresowy, wsparcie w przywracaniu równowagi emocjonalnej. Z racji wieloletniego doświadczenia w zarządzaniu HR prowadzę także sesje coachingu menedżerskiego oraz wspieram przedsiębiorców i pracowników na różnych stanowiskach w doskonaleniu umiejętności komunikacyjnych, organizacyjnych, zarządzania czasem oraz przede wszystkim zarządzania emocjami i redukcją stresu. Podstawą mojej pracy jest ZDROWA EMPATIA i z wielką przyjemnością uczę innych zdrowej empatii dla samego siebie i dla innych ludzi.

Możemy nauczyć się rozpoznać swoje odczucia, emocje i potrzeby. Ucząc się akceptowania i zdrowego wyrażania swoich prawdziwych emocji i potrzeb, łatwiej nam z większym zrozumieniem spojrzeć na innych ludzi. Nie służy nam ani przejmowanie na siebie cudzych emocji i zaniedbywanie własnych potrzeb, ani lekceważenie potrzeb i uczuć innych. Moim zdaniem empatia świadczy o naszym człowieczeństwie i warto ją pielęgnować, pamiętając jednocześnie o tzw. empatii do samego siebie.

Dzięki ponad 12-letniemu doświadczeniu w prowadzeniu sesji coachingowych oraz szkoleń indywidualnych i grupowych, ukształtował się mój własny, autorski sposób pracy. Częściowo czerpię z metod proponowanych przez takie osoby jak Milton Erickson, Carl Gustav Jung, Marshall Rosenberg. W większości jednak bazuję na własnym wglądzie, dlatego metody pracy zawsze dostosowuję indywidualnie.

Trudno moje podejście zaklasyfikować i zaszufladkować do jednej rubryki. Niektórzy mówią, że to coaching intuicyjny, ponieważ bazuje na empatii, intuicji, wyczuwaniu tego, co w danej chwili najbardziej odpowiednie. Jeśli jest taka potrzeba, wychodzę poza ramy coachingu i pracuję bardziej terapeutycznie, w ramach naturoterapii. Ludzie, z którymi pracuję, cenią u mnie empatię, wyczucie, wewnętrzny spokój i autentyczność.

Każda relacja z drugim człowiekiem powiększa moje doświadczenie, a praktyka i doświadczenie to zasób bezcenny. Sporą część wiedzy uzyskałam także w szkołach, na szkoleniach i kursach. Wymienię poniżej kilka z nich: Szkoła Coachów „The Art & Science of Coaching” w kanadyjskiej szkole Erickson College International (akredytowaną przez ICF International Coaching Federation), zawodowy kurs Doradca personalny – Praktyk NLP Coaching w Polskim Instytucie Neurotransgresji (zaświadczenie MEN), Nowoczesne zarządzanie zasobami ludzkimi w WSEI w Lublinie (studia podyplomowe). Mam zawodowe uprawnienia terapeutyczne z wybranych komplementarnych terapii, m.in. z zakresu zarządzania energią, z zakresu hipnozy (zaświadczenie MEN nr 294, Cech Naturopatów i Hipnotyzerów oraz PCUKD “Radius”), z zakresu Silva UltraMind ESP System (Polski Instytut Neurotransgresji), kurs przygotowanie medyczne (zaświadczenie MEN, PCUKD “Radius”) i inne. Regularnie uczestniczę w wykładach i warsztatach organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Cech Naturoterapeutów.

MOJĄ PASJĄ jest życie. Wielowymiarowość życia. Nie jesteśmy tylko ciałem. Jeśli człowiek zapomina o wyższych uczuciach oraz o swoich wyższych potrzebach umysłowych i duchowych, podświadomie w głębi może czuć, że nie doświadcza pełni życia. Nasze samopoczucie w dużej mierze zależy od tego, na co kierujemy naszą uwagę: co oglądamy, czego/kogo słuchamy i co słyszymy, co odczuwamy i jakie nadajemy temu znaczenie. Na wiele czynników zewnętrznych nie możemy bezpośrednio wpłynąć, ale mamy wpływ na to, jak na nie zareagujemy i jakie nadamy im znaczenie. Jednocześnie pamiętajmy, że wiele aspektów naszego życia w rzeczywistości kreujemy sami, nawet jeśli dzieje się to w sposób nieuświadomiony.

Jeśli rezonuje z Tobą to, co tutaj czytasz i czujesz wewnętrzną potrzebę, aby lepiej poznać siebie i żyć w sposób bardziej świadomy, zapraszam do kontaktu.

Zapraszam także na moją ogólną stronę internetową www.katarzynamiciula.pl