Twoje ciało wie jak Cię wyleczyć

Polecam książkę “Twoje ciało wie jak cię wyleczyć”.
Zwykle chorobę traktujemy jako nieszczęście, pech, skutek przypadku. Walczymy z nią, zażywając lekarstwa czy decydując się na interwencję chirurgiczną.
Christian Fleche, psychoterapeuta, specjalista w zakresie NLP (programowanie neurolingwistyczne), wysuwa tezę, iż choroba istnieje po to, by nas leczyć. Jest ona zdrową biologiczną reakcją na wydarzenie, z którym nie potrafimy poradzić sobie emocjonalnie, i działa na rzecz przetrwania organizmu. Autor proponuje nową metodę, polegającą na odczytywaniu kodu biologicznego choroby, czyli przyczyn psychicznych, emocjonalnych, które ją wywołały. Docierając do nich i rozpoznając je, możemy leczyć ich skutki.
Co więcej, uzmysłowienie sobie istniejących w naszej podświadomości wspomnień i odczuć, które w warunkach konfliktu mogą w naszym życiu lub w życiu naszych potomków dojść do głosu i spowodować chorobę, pozwoli nam podjąć próbę uporania się z nimi – tak by nie dopuścić do powstania choroby. Autor dokładnie omawia tę metodę, poczynając od embriologii i wyjaśnienia związków łączących ciało, mózg, psychikę oraz kanały energetyczne. Wymienia m.in. rodzaje konfliktów, w różny sposób prowadzących do zachorowania, a także konkretne odczucia, które mogą oddziaływać patogennie na poszczególne narządy. Na potwierdzenie swoich tez przytacza wiele przykładów z własnej praktyki terapeutycznej.
Książka ta przełamuje stereotypowe myślenie o chorobie, wskazując, jak dzięki głębokiemu poznaniu samych siebie możemy odzyskać i zachować pełne zdrowie fizyczne i psychiczne.

“Na podstawie prac przedstawionych w niniejszej książce łatwo zrozumieć, ile znaczy bardzo poważne traktowanie “świata emocji”, które było zapewne bardzo naturalne w XIX wieku, w epoce romantyzmu. Obecnie świat emocjonalny nietrudno zbanalizować czy wręcz ośmieszyć. “Nie trzeba płakać, emocje nalezy ukrywać, musisz być silny…” – te i inne komunały, głupie, a wręcz zbrodnicze, zabijają tysiące istot ludzkich i kaleczą dzieci na resztę życia.
I tak, można spotkać ludzi zupełnie odciętych od własnych emocji, którzy niczego nie odczuwają. W moim pojęciu, osoby te są w rzeczywistości jedynie pozbawione świadomości swoich uczuć. Mają je, ale o tym nie wiedzą, ponieważ kontakt z nimi lub wyrażanie ich wiązało się z zagrożeniem. W takich przypadkach chorobowych terapia zmierza do odnalezienia wstrząsu pierwotnego i uzyskania przyzwolenia na odczuwanie oraz wyrażanie własnych emocji.
Domagam sie dla każdego prawa do posiadania uczuć, do nawiązania z nimi kontaktu i ich wyrażania. W emocjach tkwi życie, wolność i szczęście. Trzeba je szanować, sprzyjać im, zachęcać ludzi do wyrażania swoich odczuć – w celu profilaktycznym, dla zdrowia fizycznego, psychicznego i zdrowych stosunków z innymi.”

Christian Fleche

http://www.era-zdrowia.pl/naturalne-leczenie/utrzymanie-zdrowia/polecamy-ksiazke-twoje-cialo-wie-jak-cie-wyleczyc.html

 

This entry was posted in Artykuły. Bookmark the permalink.