O MNIE

KATARZYNA MICIUŁA 

Coach / Coach zdrowia i redukcji stresu / Naturoterapeuta

Członek Warmińsko-Mazurskiego Cechu Naturoterapeutów

Członek Zespołu ds. Ochrony Zdrowia przy Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego

Zawodowo aktywna od prawie 20 lat, w tym od 10 lat zajmuję się coachingiem i naturoterapią.

Specjalizuję się m.in. w coachingu antystresowym. Pomagam redukować stres i lepiej radzić sobie z emocjami. Pomagam nauczyć się akceptowania siebie, wyrażania swoich prawdziwych potrzeb i emocji oraz doceniania życia.

W PRAKTYCE stosuję wiele metod pracy. Cenię i wykorzystuję dorobek takich osób jak David Hawkins, Milton Erickson, Brandon Bays (The journey), Jose Silva, Bruce Lipton, Louise Hay i wielu innych. Sposób i metody pracy zawsze indywidualnie dostosowuję do konkretnej osoby. Uważam, że tylko HOLISTYCZNE podejście do człowieka jako całości daje wymierne efekty poprawy zdrowia, relacji i szeroko rozumianej jakości życia. Osoby, z którymi pracuję, cenią u mnie empatię, wyczucie, intuicję, wewnętrzny spokój i pozytywne nastawienie do życia.

Z uwagi na to, że łączę wiele metod, dość trudno jest zaklasyfikować i zaszufladkować to do jakiejś jednej rubryki. Niewątpliwie w dużej mierze jest to coaching energetyczny i intuicyjny ponieważ opiera się na empatii, intuicji, wyczuwaniu tego, co dla danej osoby jest w danej chwili najbardziej odpowiednie. Jeśli jest taka potrzeba, wychodzę poza ramy coachingu, wówczas pracujemy bardziej terapeutycznie, w ramach naturoterapii.

Każdego dnia się uczę, ponieważ każda relacja z drugim człowiekiem uczy i wzbogaca. Uczyłam się też w szkołach, na szkoleniach i kursach. Wymienię poniżej kilka takich, w których miałam przyjemność uczestniczyć: Szkoła Coachów „The Art & Science of Coaching” w kanadyjskiej szkole Erickson College International (akredytowaną przez ICF International Coaching Federation), zawodowy kurs Doradca personalny – Praktyk NLP Coaching w Polskim Instytucie Neurotransgresji (zaświadczenie MEN), Nowoczesne zarządzanie zasobami ludzkimi” w WSEI w Lublinie (studia podyplomowe). Mam zawodowe uprawnienia terapeutyczne z wybranych komplementarnych terapii, m.in. z zakresu zarządzania energią, z zakresu hipnozy (zaświadczenie MEN nr 294, Cech Naturopatów i Hipnotyzerów oraz PCUKD “Radius”), z zakresu Silva UltraMind ESP System (Polski Instytut Neurotransgresji), kurs przygotowanie medyczne (zaświadczenie MEN, PCUKD “Radius”) i inne. Regularnie uczestniczę w wykładach i warsztatach organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Cech Naturoterapeutów, które pozwalają zdobyć nowe umiejętności oraz dzielić się doświadczeniami z ludźmi, którzy na co dzień pomagają innym poprzez naturalne metod terapii.

MOJĄ PASJĄ  jest życie. Głównie SLOW LIFE. Obserwuję na co dzień jak bardzo samopoczucie psychofizyczne zależy od naszego sposobu myślenia i postrzegania świata: od tego jak i na co patrzymy, czego/kogo słuchamy i co słyszymy, co odczuwamy i jakie nadajemy temu znaczenie. Przez wiele lat pracowałam na stanowiskach kierowniczych, m.in. zarządzałam działem personalnym w dużej firmie, której działalność jest bardzo zależna od sezonowości i wielu czynników, na które człowiek nie ma wpływu lub ma niewielki. Bardzo wiele się wtedy nauczyłam, na własnej skórze uczyłam się panowania nad emocjami, poznawania siebie w warunkach presji czasu i odpowiedzialności. Po jakimś czasie nauczyłam się także dostrzegać wpływ stresu i wysoko postawionej poprzeczki na organizm oraz to, że na wiele czynników zewnętrznych możemy nie mieć żadnego wpływu, ale za to mamy wpływ na to, co z tym zrobimy, jakie nadamy znaczenie. Gdy moje ciało odmówiło posłuszeństwa, wiedziałam, że lekarstwa trzeba szukać w środku, w sobie. Sama się przedzierałam przez pokłady niewypowiedzianych emocji. Bolało, ale pomogło. Od tamtej pory wiem, że stosowanie wyłącznie “gotowców” z zewnątrz to za mało. Bez pracy wewnętrznej, nad własnymi wartościami, emocjami i podejściem do życia, leczenie podawane z zewnątrz zadziała tylko częściowo.

Kiedy otworzyłam się na własną pracę z emocjami oraz na naturalne metody leczenia, okazało się że mogę pomóc nie tylko sobie. Odnalazłam w takiej pracy swoje miejsce, zdobyłam formalne uprawnienia i od 10 lat zawodowo pomagam innym znaleźć drogę do równowagi i wewnętrznej harmonii. Jeśli potrzebujesz takiego wsparcia, zapraszam. Mam pewien warunek: Ty także zaangażujesz się w to poszukiwanie i rzeczywiście chcesz odnaleźć wewnętrzny spokój i równowagę.

W wolnej chwili współpracuję także z wydawnictwem Poczta Zdrowia (dla którego tłumaczę z języka francuskiego miesięczniki “Rośliny i Zdrowie” oraz “Naturalnie Zdrowym Być”).

Zapraszam także na moją ogólną stronę internetową www.katarzynamiciula.pl